Candida albicans - mieszkaniec Twojego jelita

ją się bezustannie, a telewizja zasypuje nas reklamami środków leczniczych. Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi, a dotychczasowe leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów, warto zainteresować się tematem medycy

Candida albicans - mieszkaniec Twojego jelita

Zalety medycyny alternatywnej

W dzisiejszych czasach bardzo powszechne są różnego rodzaju choroby. Prawie każdy z nas się na coś leczy, kolejki do gabinetów lekarskich powiększają się bezustannie, a telewizja zasypuje nas reklamami środków leczniczych. Jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi, a dotychczasowe leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów, warto zainteresować się tematem medycyny niekonwencjonalnej. Składa się ona z wielu dziedzin i wykorzystuje naturalnie dostępne składniki, takie jak zioła czy produkty pszczele. Niejednokrotnie mogą być one lepiej tolerowane przez organizm chorego niż syntetyczne produkty lecznicze.


Jak zwalczyć alergię naturalnymi sposobami?

Nie bez powodu słyszymy, że alergia to choroba naszych czasów. Coraz więcej dzieci i osób dorosłych boryka się z tym problemem. Jest on coraz częściej występującą jednostką chorobową, która atakuje nawet osoby w podeszłym wieku nie mające wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. Najczęściej objawia się ona poprzez różnego rodzaju objawy skórne, problemy w obrębie układu oddechowego i pokarmowego, a także uciążliwy katar. Mogą być spowodowane alergenami obecnymi w powietrzu, pożywieniu bądź otaczającym nas środowisku np. w metalach wykorzystywanych do produkcji guzików. W przypadku zauważenia u siebie lub swoich bliskich objawów tego typu, należy wykonać testy alergiczne oraz podjąć leczenie. Pomocna w walce z alergią jest medycyna alternatywna, która wykorzystuje zioła i inne naturalne produkty.


Grzybica - parę słów wyjaśnienia

Grzybice, mikozy (łac. mycoses) ? grupa wysoce zaraźliwych chorób zakaźnych ludzi i zwierząt wywołana przez grzyby mikroskopijne. Wywołuje je około 200 gatunków z 250 tys. opisanych gatunków grzybów. Są to głównie dermatofity (grzyby niedoskonałe ? fungi imperfecti) i grzyby drożdżopodobne, rzadko grzyby pleśniowe (potocznie pleśnie). Spośród dermatofitów najczęściej atakują grzyby zoofilne (zwierzęce) i antropofilne (ludzkie), a sporadycznie geofilne (glebowe). W krajach środkowoeuropejskiech obserwuje się stopniowe zwiększenie występowania grzybic spowodowanych przez dermatofity antropofilne. Dermatofity zoofilne ? w odróżnieniu od antropofilnych ? powodują zmiany skórne o znacznie większym odczynie zapalnym. W związku z dużą zmiennością grzybów powodujących schorzenie ich klasyfikacje napotykają trudności. Dlatego w dermatologii wszystkie choroby skóry i jej przydatków zwane grzybicami właściwymi określa się mianem tinea, niezależnie od grzyba wywołującego zakażenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzybica



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/