Czym wykończyć podłogę? Linoleum!

edź na wasze modły - Linocut. To proste narzędzie łączy w sobie wiele funkcji i umożliwia sprawne i równe cięcie wykładzin na całej ich długości. Normalnie potrzebowalibyśmy do tego przynajmniej dwóch różnych na

Czym wykończyć podłogę? Linoleum!

Następca liniału i noża

Jeśli jednak znudziło się wam już przycinanie przy za długiej linijki i często nieporęcznego noża, które odskakuje na boki albo nie tnie prosto... Mamy odpowiedź na wasze modły - Linocut.

To proste narzędzie łączy w sobie wiele funkcji i umożliwia sprawne i równe cięcie wykładzin na całej ich długości. Normalnie potrzebowalibyśmy do tego przynajmniej dwóch różnych narzędzi, ale nie z Linocutem.

Cała magia polega na tym, że urządzenie nachodzi na krawędź wykładziny i dzięki regulowanym stykom, dopasowuje się idealnie i pozwala na płynny ruch ostrza. Ponadto, dwa ostrza sprawiają że możemy ciąć w obu kierunkach - nie ważne więc jak ustawimy narzędzie, ważne żeby nam było wygodnie.

Wszystko to przyozdobione ergonomicznym uchwytem i kompletem ostrzy na wymianę - nic tylko kupować i używać!


Co na linoleum? Chodnik podłogowy.

Chodnik ? rodzaj dywanu, wyrób włókienniczy w postaci pasa tkaniny wykonanej najczęściej z okrywą runową lub pętelkową, służący do przykrywania fragmentów podłogi. Pełni funkcję dekoracyjną i zabezpieczającą podłogę w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Chodniki produkuje się w szerokościach od 50 do 140 cm. Długość chodnika jest wielokrotnie większa od szerokości, co jest jedną z cech odróżniających je od dywanów.

Do niedawna (obecnie niezmiernie rzadko), na wsiach, na potrzeby własne wykonywano tzw. szmaciaki. Chodniki te wykonywano przy pomocy prostych warsztatów tkackich na osnowie lnianej lub konopnej, wątkiem ze ścinków różnokolorowych tkanin, dzianin, futer, pociętej starej odzieży itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chodnik_pod%C5%82ogowy


Co tniemy najczęściej? Definicja linoleum

Pracując z liniałem i ostrzem, przycinamy materiały na metry. Oto definicja jednego z najczęściej spotykanych - dzięki Wikipedii:

Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/