Kiedy nie możesz już wytrzymać. O pomocy psychologa

yniki opublikowanej w 2017 r. metaanalizy 207 badań sugerują, że już ok. 8 tygodni psychoterapii może wiązać się z utrzymującymi się w badaniach kontrolnych po 6 miesiącach zmianami takich cech osobowości, jak stabilność emocjonal

Kiedy nie możesz już wytrzymać. O pomocy psychologa psychoterapeuta Kraków

8 tygodni psychoterapii może wiązać się

Według niektórych badań przeglądowych, większość klientów odnotowuje istotną poprawę już po około ośmiu?dwunastu sesjach terapeutycznych. Wyniki opublikowanej w 2017 r. metaanalizy 207 badań sugerują, że już ok. 8 tygodni psychoterapii może wiązać się z utrzymującymi się w badaniach kontrolnych po 6 miesiącach zmianami takich cech osobowości, jak stabilność emocjonalna i ekstrawersja. Efekt ten występował w znacznej mierze niezależnie od rodzaju terapii, czy wieku lub płci uczestników badania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoterapia


Skuteczne uzupełnienie leczenia psychiatrycznego

Przez wielu lekarzy psychiatrów uważa, że psychoterapia to skuteczne uzupełnienie terapii farmakologicznej dla osób z różnymi zaburzeniami w tym schizofrenii. Wskazują oni na fakt, że leki działają jedynie tak długo jak są przyjmowane, mają wiele skutków ubocznych, które nie są obojętne dla przyjmującego je pacjenta. Terapia z psychologiem daje bardziej długotrwałe efekty.

Nie można jednak zastąpić leków psychoterapią, obie terapie powinny się wzajemnie uzupełniać i nie można dowolnie zdecydować o zaprzestaniu brania leków.


Czemu psychoterapia jest źle postrzegana?

Psychoterapia nie powinna być postrzegana przez społeczeństwo w negatywny sposób. Niestety często osoby, które publicznie przyznają się do chodzenia na terapię są postrzegane jako psychicznie chore. To bardzo krzywdzące, ponieważ psychoterapia to sposób dla wielu ludzi na powrót do dobrego stanu zdrowia psychicznego.

Psychoterapia może pomóc osobom, które mają niską samoocenę, problemy w pracy, problemy z motywacją do działania. Jest też niezastąpiona po stracie bliskich osób lub po poważnym wypadku. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś chodzenie do psychoterapeuty będzie postrzegane tak samo jak chodzenie do lekarza, a nie jako skutek choroby psychicznej lub zwykłe dziwactwo.



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/