Kilka ciekawych rzeczy o przedszkolu

zie miało kontakt ze swoimi rówieśnikami. To wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój umiejętności społecznych. Jednak zanim wybierzesz placówkę, warto dobrze wszystko sprawdzić. Nastawienie przedszkolanek do dzieci jest

Kilka ciekawych rzeczy o przedszkolu Twoje dziecko idzie do przedszkola? Zobacz

Kilka ważnych spraw

Przedszkole jest bardzo ważnym miejscem. Warto zapisać dziecko do przedszkola, ponieważ dzięki temu będzie miało kontakt ze swoimi rówieśnikami. To wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój umiejętności społecznych.

Jednak zanim wybierzesz placówkę, warto dobrze wszystko sprawdzić. Nastawienie przedszkolanek do dzieci jest bardzo ważne, warto zwrócić uwagę jak odbywają się zajęcia z dziećmi, czy są rozwojowe, itd. Znaczenie ma także cena, możliwość zostawienia dziecka w późniejszych godzinach, czy jakość serwowanego jedzenia. Jeżeli Twoje dziecko ma specyficzne wymagania żywieniowe, warto zapytać czy zostaną one uwzględnione. Sprawdź także z kim będzie się bawiło Twoje dziecko, czy przedszkole jest integracyjne, w jaki sposób są rozwiązywane sytuacje konfliktowe między dziećmi - te czynniki mogą być kluczowe. W końcu chodzi też o to, żeby dziecko miło spędzało czas i miało pozytywne skojarzenia.


O rodzicach:

Rodzice ? nazwa jednej z podstawowych relacji w rodzinie. W ogólnym znaczeniu, są to osoby, od których dziecko pochodzi bezpośrednio ? ojciec i matka danego dziecka lub dzieci, czyli rodzeństwa. Rodzic to zarówno ojciec jak matka, ale w języku staropolskim oznaczało tylko ojca. Fakt posiadania dziecka przez kobietę i bycia matką to macierzyństwo, a fakt posiadania dziecka przez mężczyznę i bycia ojcem to ojcostwo. Bycie rodzicem to rodzicielstwo. Potocznie, ojciec to także tata (lub tatuś), a matka ? mama (lub mamusia).

Rodzic jest spokrewniony z dzieckiem w pierwszym stopniu linii prostej i jest jego wstępnym (przodkiem).

Rodzice to określenie należące zarówno do języka naturalnego, w tym potocznego, jak i do języka prawnego.

Badania naukowe przeprowadzone w 1999 rok dowiodły, że dziecko coraz częściej wybiera ?zastępczych rodziców?, na przykład gazety, gry, telewizję. Badania wykazały też, że w 26,7% rodzin, gdzie ojciec pracuje, a matka zajmuje się domem, na rozmowę z dziećmi poświęca się przeciętnie 16 minut, zaś na spędzanie z nimi czasu około 22 minuty. W 18,8% polskiego rodzinnego społeczeństwa, gdzie oboje rodzice nie pracują, poświęca się czasu na rozmowę więcej, bo już 20 minut, a na spędzanie wspólnego czasu limit nie przekracza 24 minut, natomiast w ostatniej rubryce 55% rodzin, gdzie oboje rodzice pracują, na rozmowę przypada od 12 do 7 minut2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzice


Sposób na strach

Przygotuj swoje dziecko na przedszkole. Często maluchy stresują się nową sytuacją, zwłaszcza te bardziej nieśmiałe. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wybuchów histerii i płaczu, warto dziecko przekonać do tego, że w przedszkolu będzie fajnie. Może na początku niech spędzi tam tylko trochę czasu, niech pozna kolegów i koleżanki, niech zobaczy zabawki.

Często początkowy lęk - który jest przecież naturalny (zwłaszcza jeśli do tej pory dziecko spędzało czas głównie z mamą), szybko mija. Za to pojawia się entuzjazm i zaangażowanie, jeśli okazuje się, że przedszkole wcale nie jest takie straszne :)



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/