"Krótko" o falownikach

np. 1 x 230 V z wyjściem trójfazowym 3 x 230 V, falowniki 3-fazowe: falowniki zasilane trójfazowo, np. 3 x 400 V z wyjściem trójfazowym 3 x 400 V. Falowniki zasilane są często z sieci prądu przemiennego przez nies

Jeżeli szukasz przemiennika częstotliwości dla siebie lub Twojej firmy, koniecznie odwiedź tą stronę:

Zasilanie a różne i

i 1-fazowe: i zasilane jednofazowo, np. 1 x 230 V z wyjściem trójfazowym 3 x 230 V,
i 3-fazowe: i zasilane trójfazowo, np. 3 x 400 V z wyjściem trójfazowym 3 x 400 V.

Falowniki zasilane są często z sieci prądu przemiennego przez niesterowany prostownik diodowy lub sterowany prostownik tyrystorowy, ew. prostownik tranzystorowy. Taki układ, czyli prostownik + + obwód pośredniczący z kondensatorem (dla a napięcia) lub dławikiem (dla a prądu), nazywany jest elektroniczną przetwornicą częstotliwości.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Falownik


Nie zapominaj o bezpieczeństwie

Jeżeli zajmujemy się budownictwem to na pewno wiemy, jak ważne w nim jest bezpieczeństwo. Stanowi ono wartość podstawową, nadrzędną. Z tej racji warto jest się zastanowić nad tym, jak my sami podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa montując elektrykę. Jeżeli i są byle jakie, to odpowiedź nasuwa się sama. Warto jest jednak zrobić porządny rachunek sumienia i dowiedzieć się, które soft starty są najlepsze i co w naszym domu sprawdzi się doskonale. Takie podejście do życia zagwarantuje nam spokój i poczucie bezpieczeństwa, którego przecież wszyscy pragniemy. Nie bagatelizujmy zatem spraw tak poważnych. Niech elektronika w naszym życiu będzie obecna, ale nigdy niezagrażająca.


Sterowanie ów - skalarne

Sterowanie skalarne a charakteryzuje się stałą zależnością U/f. Algorytmy sterowania skalarnego są dobierane w oparciu o zależności dotyczące stanu ustalonego. Najbardziej rozpowszechnione są układy sterowania skalarnego w których stabilizacja strumienia uzyskiwana jest na podstawie charakterystyk statycznych u/f = const. Nastawiane są tylko amplitudy i prędkości kątowe częstotliwości) wektorów przestrzennych napięć, prądów i strumieni skojarzonych silnika indukcyjnego. W tym przypadku występuje spadek mocy wraz ze spadkiem częstotliwości odzwierciedlonej w obrotach silnika. Prędkość mechaniczna oraz częstotliwość poślizgu nie są kontrolowane precyzyjnie i może to powodować przeciążenia silnika i a przez co doprowadzić do wygenerowania błędu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sterowanie_skalarne



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/