Kwestia dentystyczna...

akcji zębaEkstrakcja zęba, usunięcie, pot. wyrwanie zęba ? zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego instrumentarium (kleszczy, dźwigni itp.). Zabieg wykonywany jest w znieczu

Kwestia dentystyczna... stomatologia brenna
Dbanie o jamę ustną to jedna z ważnych kwestii o które powinno się dbać. Warto korzystać z usług stomatologicznych, np. i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Encyklopedia o ekstrakcji zęba

Ekstrakcja zęba, usunięcie, pot. wyrwanie zęba ? zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego instrumentarium (kleszczy, dźwigni itp.). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Wskazaniami do ekstrakcji zębów są generalnie stany chorobowe niepoddające się już leczeniu zachowawczemu. Najważniejsze to przewlekłe stany zapalne tkanek okołowierzchołkowych, głębokie złamania zębów czy zaawansowane stany paradontyczne. Czasami istnieje konieczność usunięcia całkowicie zdrowych zębów ze wskazań ortodontycznych lub w czasie przygotowania jamy ustnej do protezowania. Możliwym powikłaniem po ekstrakcji zęba jest suchy zębodół.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekstrakcja_zęba


Wikipedia: Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (proteza ruchoma śluzówkowo-ozębnowa), protezy nylonowe, lub acetalowe, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna


Prywatnie cz z kasy chorych?

Prywatne gabinety stomatologiczne oferują zazwyczaj wyższy poziom obsługi klienta, lepszy sprzęt medyczny oraz najnowsze materiały wypełniające i pomagające w leczeniu przypadłości w obrębie jamy ustnej.

Ceny za leczenie prywatnie są oczywiście sporo wyższe niż leczenie za dopłatą w gabinetach NFZ, ale ogólnie warto korzystać z najnowszych i polecanych sposobów leczenia. Nie każdy gabinet jest warty odwiedzin i należy znaleźć taki, gdzie zostaniemy wyleczeni w prawidłowy i skuteczny sposób. Warto w tym przypadku sięgnąć do źródeł w sieci i poszukać opinii na temat wybranego przez nas gabinety dentystycznego.



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/