Rozpoznanie i walka z bakteriami

³w nukleinowych. ZawierajÄ… materiaÅ‚ genetyczny w postaci RNA (wirusy RNA) lub DNA, wykazujÄ… jednak zarówno cechy komórkowych organizmów żywych, jak i materii nieożywionej. WedÅ‚ug definicji Andrégo Lwoffa, wirus to ?za

Rozpoznanie i walka z bakteriami

Czym sÄ… wirusy?

Wikipedia na temat wirusów:

Wirusy (łac. virus ? trucizna, jad) ? skomplikowane cząsteczki organiczne, niemające struktury komórkowej, zbudowane z białek i kwasów nukleinowych. Zawierają materiał genetyczny w postaci RNA (wirusy RNA) lub DNA, wykazują jednak zarówno cechy komórkowych organizmów żywych, jak i materii nieożywionej.

Według definicji Andrégo Lwoffa, wirus to ?zakaźny, potencjalnie patogenny nukleoproteid, istniejący tylko pod postacią jednego kwasu nukleinowego, który reprodukuje materiał genetyczny. Jest niezdolny do podziałów poza komórką i zazwyczaj nie posiada enzymów (a zatem nie wykazuje metabolizmu)?.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirusy


Krótki opis cech wirusów

Wirusy mają małe rozmiary. Zdecydowana większość przedostaje się przez filtry mikrobiologiczne, zatrzymujące bakterie (są od nich mniejsze). Jednymi z największych znanych wirusów są Pandorawirusy mające 1 × 0,5 mikrometrów, które są większe nie tylko od wielu bakterii, ale także od niektórych pasożytniczych komórek eukariotycznych. Większy od nich jest odkryty w wiecznej zmarzlinie Pithovirus sibericum osiągający 1,5 ?m długości.

Wirusy nie są zdolne do samodzielnego rozmnażania się. W celu powielania własnych genów prowadzą proces namnażania, wykorzystując aparat kopiujący zawarty w żywych komórkach. Mogą zakażać wszystkie typy organizmów, od zwierząt i roślin po bakterie i archeony.

Dany gatunek wirusa zawiera tylko jeden rodzaj kwasu nukleinowego (DNA albo RNA), chociaż w trakcie rozwoju wewnątrz komórki dochodzi zwykle do syntezy drugiego rodzaju kwasu.

Ze względu na pasożytnictwo komórkowe, wirusy posiadają na swojej powierzchni białka, które pozwalają zaatakować odpowiednie komórki.

Wirusy nie posiadają rybosomów. Poza komórką nie wykazują żadnego metabolizmu, nie są zdolne do wzrostu ani rozmnażania się.

Można je krystalizować.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirusy


Koszmar bezsenności ? jak sobie z nim poradzić?

Bezsenność jest nazywana chorobą XXI wieku. Z problemem tym boryka się coraz więcej osób, a lekarze w wielu przypadkach są bezsilni. Może być on spowodowany wieloma czynnikami, takimi jak praca zmianowa, stres, przeciążenie psychiczne, depresja, a także szeroki zakres dolegliwości i chorób fizycznych. Sen jest niezwykle ważną dziedziną życia, a zaburzenia w jego obrębie są bardzo uciążliwe. Gdy nie pomagają żadne metody, warto sięgnąć po medycynę alternatywną. Oferuje nam ona leki wykonane z naturalnych składników, terapię kolorami, zapachami, akupresurę oraz techniki relaksacyjne. Jak widać zakres naszych możliwości jest bardzo szeroki i nie jesteśmy bezsilni w walce z problemem bezsenności.



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/