Woda i jej oczyszczanie

¼ w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepÅ‚o. Nazywany jest też domem energooszczÄ™dnym. Zapotrzebowanie na ciepÅ‚o dla domu niskoenergetycznego ksztaÅ‚tuje siÄ™ na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W pr

Woda i jej oczyszczanie Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Dom energooszczędny - definicja

Dom niskoenergetyczny ? obiekt, który cechuje niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa zapotrzebowanie na ciepło. Nazywany jest też domem energooszczędnym.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu niskoenergetycznego kształtuje się na poziomie od 30 do 60 kWh/ (m??rok). W przypadku budynku tradycyjnego wzniesionego zgodnie z obowiązującymi przepisami wartość ta wynosi od 90 do 120 kWh/ (m??rok). Dom pasywny potrzebuje poniżej 15 kWh/ (m??rok).

Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają dobrą izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych.

Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.

Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).

Stosuje się wyłącznie wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_niskoenergetyczny


Remont mieszkania - mała duża zmiana

Czasem przyda nam się odnowienie swojego miejsca zamieszkania. Mieszkanie czy dom z upływem lat zaczynają tracić swoje barwy, odpadają tynki czy na ścianach pojawiają się plamy po różnych substancjach ? to zupełnie normalne. Ponowne otynkowanie i pomalowanie nie tylko pozwoli pozbyć się tych wszystkich defektów, ale także wleje nieco nowego życia. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, jakie kolory odmienią nasze wnętrza w efektowny sposób, to warto się z kimś skonsultować. Mogą to być znajomi, którzy też niedawno przeprowadzali remont, ale nie zaszkodzi zaciągnięcie opinii projektanta wnętrz ? szczególnie, jeżeli nasze pokoje pełnią nadzwyczaj reprezentatywne funkcje związane z pracą. Mądry dobór farb i tynków pozwala odmienić swoje domostwo nie do poznania. Przez pewien czas będziemy może nawet odczuwać satysfakcję za każdym razem przekraczając progi poprawionych po latach murów. Duma z tego, w jaki sposób mieszkamy to nic złego ? więc ją sobie po prostu zafundujmy.


Nasz ogród idealny

Wyróżniamy wiele stylów aranżacji ogrodów. Ciężko stwierdzić, który z nich jest obecnie w modzie - bardzo dużo zależy również od tego, jak wygląda nasz dom. Jeżeli to modernistyczna bryła, to ogród powinien być w miarę wierny tej dominancie. Jednak równie dobrze sprawdzi się, na przykład ogród japoński, którego harmonijność i prostota idealnie wtopią się w neutralną, nowoczesną bryłę domu. Z innej strony patrząc.

Aranżowanie przestrzeni jest niezwykle interesującym zagadnieniem. A czym jest projektowanie ogrodu, jeśli nie tym właśnie? Większość z nas chce, aby nasz ogród był nie tylko piękny, ale także praktyczny w użytkowaniu - zasadniczo nikt z nas nie dysponuje wystarczającym czasem na to, aby traktować ogrodnictwo jako hobby. Dobrze jest jeżeli wiemy przynajmniej w zarysie czego chcemy. Jednak realizacją może się zająć architekt krajobrazu. W tym temacie dodam jeszcze jedno.

Temat jest całkiem ciekawy. Inwestując w nasz ogród, tak naprawdę dbamy o swój komfort - dobrze zaprojektowany będzie wspaniałym miejscem do relaksu - nie tylko biernego, ale również wśród znajomych przy popularnym ostatnio grillu. Walory estetyczne to nie wszystko - tak naprawdę funkcji ogrodu jest dużo więcej. Oczywiście, jeżeli nie dysponujemy dużym obszarem, trudniej będzie nam wszystko dobrze zaaranżować. Jednak mimo to zdecydowanie warto się postarać! Natomiast z innej strony na to patrząc.



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/