Wybielanie, leczenie i wiele więcej. Krótko o zębach

y przygotować naszą pociechę do pierwszej wizyty? Niezależnie od tego, czy będzie to jedynie kontrola czy też konkretne leczenie zęba, należy uświadomić dziecko, że wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym. Sposób, w jaki się t

Wybielanie, leczenie i wiele więcej. Krótko o zębach Wybielanie zębów cieszyn

Jak wygląda pierwsza wizyty u dentysty?


W życiu każdego rodzica w końcu przychodzi czas, żeby zabrać swoje dziecko na pierwszą wizytę u dentysty. W jaki więc sposób powinniśmy przygotować naszą pociechę do pierwszej wizyty? Niezależnie od tego, czy będzie to jedynie kontrola czy też konkretne leczenie zęba, należy uświadomić dziecko, że wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym. Sposób, w jaki się to zrobi zależy wyłącznie od rodzica, warto jednak wspomnieć, że pani czy pan dentysta ma za zadanie pomóc i utrzymać w dobrej kondycji zęby dziecka, których szkliwo jest znacznie delikatniejsze niż u dorosłych. Dobrze jest jeszcze powiedzieć, że chodzenie do dentysty jest czymś normalnym i niekoniecznie nieprzyjemnym. Z odpowiednim nastawieniem pierwsza wizyta u dentysty nie musi być przykrym doświadczeniem.


Czy dieta ma wpływ na zęby?


Często w mediach słyszy się reklamy danego produktu spożywczego lub suplementu diety, który gwarantuje zdrowe, mocne włosy i paznokcie oraz gładką, jedwabistą skórę. Nasuwa się więc pytanie ? czy dieta ma również wpływ na kondycje zębów? Prawdą jest, że dobrze dobrana i zbilansowana dieta ma ogromny pozytywny wpływ na cały organizm, nie powinno więc dziwić, że dotyczy to też zębów. Jest cała masa produktów, które są szkodliwe dla szkliwa, przez co zęby stają się słabsze i bardziej podatne na próchnicę. Część produktów nie ma wpływu na kondycję zębów, ale mogą pozostawiać przebarwienia, jak np. kawa czy czarna herbata. Istnieje także grupa produktów mająca pozytywny wpływ na uzębienie, jak rooibos, który zawiera fluor, czy ziele czystka.


splot Raschkowa)

W miazdze wyróżnia się warstwę wewnętrzną, bogatokomórkową, i zewnętrzną, skąpokomórkową (tzw. warstwę Weila lub pas Weila). W warstwie Weila mają początek naczynia chłonne, które opuszczają ząb przez otwór wierzchołkowy i deltę korzeniową. W miazdze występują sploty naczyniowe i nerwowe (np. splot Raschkowa). Niektórzy wliczają do miazgi (jako dwie najbardziej zewnętrzne warstwy) warstwę odontoblastów oraz tzw. prazębinę (tworzącą się zębinę, dopiero co wytworzoną przez odontoblasty).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://eko-leko.elblag.pl/